![]() |
![]() |
|
Пошук по сайту
Авторизація
|
Тема. Хімічні властивості лугів: дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями. Реакція нейтралізації. Заходи безпеки під час роботи з лугами.
Відкрити, зберегти на свій комп'ютер або роздрукувати повний текст (формат PDF) План – конспект уроку. Тема. Хімічні властивості лугів: дія на індикатори, взаємодія з кислотами, кислотними оксидами, солями. Реакція нейтралізації. Заходи безпеки під час роботи з лугами. Л.р. №4 «Взаємодія розчинів лугів із кислотами», л.р. №5 «Взаємодія нерозчинної основи з кислотою». Мета: сформувати уявлення про хімічні властивості основ, особливості взаємодії між кислотами та основами, сформувати поняття про реакції нейтралізації; продовжувати розвивати навички складання рівнянь хімічних реакцій; сформувати вміння працювати з лугами; продовжувати розвивати вміння спостерігати та робити висновки. Обладнання: таблиця розчинності, мультимедійний проектор, відеомагнітофон, пробірки, реактиви: індикатори, розчини NaOH, HCl, CuSO4, H2SO4; шматочки м´яса чи риби на чашках Петрі. Тип уроку: комбінований. Методи навчання: пояснювально-ілюстративні – розповідь, бесіда; наочні – демонстрація, лабораторні досліди; репродуктивні, пошуково-дослідницькі.
Структура уроку: І. Організаційний етап – 1 хв. ІІ. Оголошення теми та мети уроку, постановка проблемного питання – 1 хв. ІІІ. Актуалізація опорних знань – 5 хв. ІV. Вивчення нового матеріалу – 15 хв. V. Узагальнення та систематизація знань – 15 хв. VІІ. Домашнє завдання – 1 хв. VІІІ. Підбиття підсумків уроку – 2 хв.
Хід уроку. І Організаційний етап ІІ Оголошення теми та мети уроку. ІІІ Постановка проблемного питання: Учитель: Сьогодні на уроці ми ближче познайомимось з основами та з´ясуємо, який у них «характер». ІV Актуалізація опорних знань учнів Учитель: Спочатку пригадаємо, · Які речовини називають основами? · На які групи вони поділяються? \слайд 2 \ · А тепер пограємо у морський бій. Вам треба влучити у гідроксиди. \ слайд 3 \
· Наступне завдання нашої гри: треба «знешкодити» луги. \ слайд 4 \
V Вивчення нового матеріалу. Учитель:збираємось у подорож до «Основної Країни». Але спочатку нам треба вивчити наш маршрут. \Учням по одному на парту або на групу роздаються аркуші з текстом та дається 1-2 хв. для ознайомлення з ним.\ Отже, вирушаємо.
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||